O nas

Gospodarstwo Rybackie Jedlanka znajduje się ok. 50 km na północny wschód od Lublina, na terenie Pojezierza Łęczyńsko - Włodawskiego. Obejmuje ono ok. 300 ha powierzchni zwierciadła wody, zasilanej z Kanału Wieprz - Krzna oraz z rzeki Bobrówki.

Gospodarstwo  powstało w 2002 roku jako następca prawny Zakładu Rybackiego w Jedlance - Państwowego Gospodarstwa Rybackiego w Lublinie. Historia obiektu i hodowli karpia na tym terenie sięga XIX wieku. Produkcja ryb odbywa się w stawach zasilanych wodą I oraz II klasy czystości, w większości o podłożu torfowym. Nasze stawy położone są w malowniczej otulinie Parku Krajobrazowego Pojezierza Łęczyńsko -Włodawskiego.

Podstawą produkcji Gospodarstwa Rybackiego Jedlanka są karpie, zależnie od warunków hodujemy również liny, amury, tołpygi oraz ryby drapieżne takie jak: szczupak, sum.

Nasze stado pozostaje pod kontrolą weterynaryjną Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach i Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lubartowie.

Ryby karmimy wyłącznie naturalnymi paszami,  to jest pszenicą, kukurydzą, jęczmieniem, grochem i łubinem. Powyższe czynniki wpływają na najwyższą jakość tego, co Państwu oferujemy. Dobra pasza, czysta woda powodują, że karpie, amury, tołpygi z Jedlanki mają wyjątkowe walory smakowe, ich mięso nie posiada zapachu mułu i jest zdrowe.

Ryby z Jedlanki są od lat doceniane przez rzesze klientów, nie tylko  z województwa lubelskiego. O ich wysokiej jakości świadczy również fakt, że naszymi odbiorcami są tak renomowane firmy jak Grupa METRO AG (Real, Makro), E. Leclerc.

Na terenie gospodarstwa znajduje się Łowisko Specjalne dla wędkarzy, czynne od 01.V do 30.IX.

Zapraszamy po świeże ryby z naszych stawów!